e-leoforos

+ e-leoforos.gr Forum » Lifestyle » Shopping
|-+ Αγοράζετε Online?
Username:
Password:
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Αγοράζετε Online?  (Read 6324 times)
sirisaak
Administrator
Hero Member

gerisaakidis@hotmail.com
View Profile WWW Email
« on: May 14, 2007, 10:17:19 PM »

Οι online αγορές έχουν πλέον μπει στη ζωή μας.

Στο εξωτερικό ο αριθμός αυτών των πωλήσεων είναι πολύ μεγαλύτερος.
Στη χώρα μας υπάρχει ακόμα η καχυποψία από πολλούς για την αξιοπιστία χρήσης της πιστωτικής κάρτας στο internet...

Εσείς τι πιστεύετε?
Έχετε αγοράσει ποτέ Online?

xaris
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: May 14, 2007, 10:34:48 PM »

egw pianomai?

loipon fisika kai pswnizw online. kyriws hlektronika eidh alla akomh kai gia kapoia rouxa pou hmoun adiaforos poso wraia 8a einai kai pws 8a me strwnoun ta pswnisa ki auta online (formes, papoutsia ktl otan me piase oti 8a paw gymnasthrio kati pou i3era e3arxhs oti den 8a krathsei gia panw pao mia vdomada.. asxeto)

genikws pswnizw online giati etsi sthn amerikh boreis na mhn plhrwseis foro. sweet..
pantws molis shmera diavasa oti oi agores rouxwn online 3eperasan ki autes twn hlektronikwn eidwn.

wstoso sthn ellada oi online agora den ephreazetai apokleistika apo 8emata asfaleias synallagwn. oles oi epixeirhseis einai customer focused (-oriented) kai oti 8eleis boreis na to alla3eis kai den se rwtane kai tpt. opote auto isxyei kai stis online agores kai o kosmos niw8ei mia asfaleia.

P.S. parolauta tpt den sygrinetai me mia voltitsa mexri to emporiko kentro tou Stanford opou kai 8a kanw to of8almoloutro mou me tis foithtries.
nikos
Global Moderator
Sr. Member

nikoskte@hotmail.com
View Profile Email
« Reply #2 on: May 15, 2007, 12:25:23 AM »

Λοιπον εγω δεν κανω ον-λαιν  αγορες,δεν εχω κσν πιστωτικη καρτα..
Πιστευω στην ελλαδα εινα ελαχιστοι αυτοι που ψωνιζουν απο το διαδικτυο.

P.S. parolauta tpt den sygrinetai me mia voltitsa mexri to emporiko kentro tou Stanford opou kai 8a kanw to of8almoloutro mou me tis foithtries.

Που να δεις τι γινεται στην Τσιμισκη αυτο τον καιρο..Βλεπεις η θερμοκρασια σκαρφαλωνει
επικινδυνα και οι γυναικες τα εχουν βγαλει ολα...!!!

Πίσω από τις σημαίες και τις παρελάσεις κρύβονται τα εγκλήματα του έθνους-κράτους
xaris
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: May 15, 2007, 02:13:21 AM »

to akousa ki egw niko. 2 vdomades meinane..
LionHeart
Global Moderator
Jr. Member

The truth is out there!!!

lionheart20031978@yahoo.gr
View Profile WWW Email
« Reply #4 on: May 15, 2007, 10:45:36 AM »

Οι online αγορές έχουν πλέον μπει στη ζωή μας.

Στο εξωτερικό ο αριθμός αυτών των πωλήσεων είναι πολύ μεγαλύτερος.
Στη χώρα μας υπάρχει ακόμα η καχυποψία από πολλούς για την αξιοπιστία χρήσης της πιστωτικής κάρτας στο internet...

Εσείς τι πιστεύετε?
Έχετε αγοράσει ποτέ Online?

Φυσικά και αγοράζουμε...Γεράσιμε ξέρεις πολύ καλά ότι όταν έφτιαχνα το ενυδρείο μου, σχεδόν τα πάντα τα αγόρασα από έξω...Όταν οι διαφορές στις τιμές ξεπερνούν τα 60-80 ευρώ δεν το σκέφτεσαι καθόλου...Κάνοντας μια μεγάλε παραγγελία είτε μόνος είτε μαζί με άλλους στην περίπτωση  μου χομπίστες κερδίζεις ακόμα περισσότερα...

Όσον αφορά τις πιστωτικές δεν χρειάζεται να τις δίνετε...Υπάρχει τόσο το Pay Pall(συμφωνώ ότι πάλι δίνεις αριθμό) αλλά για μένα ο ασφαλέστερος τρόπος είναι η ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ κάρτα...Είναι κάτι αντίστοιχο της πιστωτικής, μόνο που από εκεί σου παίρνουν ΜΟΝΟ όσα έχεις βάλει εσύ μέσα...Εγώ έκανα μια τέτοια στην Τράπεζα Κύπρου...Πηγαίνεις και τους λες θέλω μια χρεωστική για συναλλαγές μέσω ιντερνετ...Θα καταλάβουν...Βάζεις π.χ. το ποσό που κοστίζει ένα πουκάμισο και μετά δίνεις την παραγγελία σου ον λαιν...Αν βάλεις 100 ευρώ αυτα θα μπορέσουν να πάρουν...Αν θελήσουν να κάνουν μαμουνιά δεν μπορουν...Σε αντίθεση με την πιστωτική όπου πρακτικά μπορούν να τραβήξουν όσο είναι και το όριό σου...Το αρνητικό είναι βέβαια πως σε περίπτωση που δεν έχεις καθόλου χρήματα(ρευστό) και στην περίπτωση της πιστωτικής θα μπορούσες παρόλα αυτά να προχωρήσεις στη συναλλαγή, ενώ με αυτή πρέπει να έχεις ρευστό για να το καταθέσεις...

Age Loss
Newbie
*

dargotel@hotmail.com
View Profile WWW Email
« Reply #5 on: June 07, 2007, 01:32:04 AM »

Τις Άγορες βιβλίων κ περιοδικών τις κάνω ον λαϊν.Διότι:
1ov, τα βιβλία που ψάχνω δεν τα έχουν πολλοι κ
2ον, εαν τα παραγγειλεις από κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα που "ειδικεύεται σε αυτά" οι τιμες θα είναι εως κ 80% επάνω...
ελεος...    Angry

We want the sweet meat, we want the young blood...
Αποστολία
Administrator
Hero Member

View Profile
« Reply #6 on: June 07, 2007, 11:16:25 AM »

Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι on-line προς το παρόν...
Τί διαδικασίες πρέπει να κάνεις για να μπορείς να αγοράσεις? Εννοώ δηλαδή πρέπει να πας σε κάποια τράπεζα και να κάνεις λογαριασμό? Πώς γίνεται?
sirisaak
Administrator
Hero Member

gerisaakidis@hotmail.com
View Profile WWW Email
« Reply #7 on: June 07, 2007, 02:55:21 PM »

Δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι on-line προς το παρόν...
Τί διαδικασίες πρέπει να κάνεις για να μπορείς να αγοράσεις? Εννοώ δηλαδή πρέπει να πας σε κάποια τράπεζα και να κάνεις λογαριασμό? Πώς γίνεται?

Όχι απλά χρησιμοποιείς είτε πιστωτική είτε χρεωστική κάρτα για να αγοράσεις.
Με την πιστωτική έχεις κάποιο πιστωτικό όριο πχ 1000€ για να αγοράσεις, τα οποία αργότερα τα πληρώνεις στο λογαριασμό της κάρτας σου, ενώ στη χρεωστική ήδη βάζεις κάποιο ποσό στο λογαριασμό της κάρτας σου και μετά μπορείς να αγοράσεις.

maria!!!
Full Member

View Profile Email
« Reply #8 on: June 12, 2007, 12:23:44 AM »

αγοράζω βιβλία και το βρίσκω πολύ εξυπηρετικό. σου τα φέρνουν στο σπίτι με αντικαταβολή. για άλλα είδη έχω κάποιες επιφυλάξεις
chalkias
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #9 on: June 12, 2007, 10:40:38 AM »

Egw pantws exw peisei kai tous dikous mou gia agores apo to internet! Agorazw apo to 2001 pou eixa parei mia foithtikh pistwtikh me orio 600 eyrw! E tote elega kai na mou ti klepsoun 600 eyrw einai!!!

Parola ayta ws twra ola kala! Ola afova kai xrhsimopoiw 2 kai treis kartes kai teleytaia me thn Paypal thn exw katavrei kai me to eBay!!

Pote den eixa provlhma, alla dialega ta magazia etsi?? Oute ts0ntEs, oute vlakeies. Roll Eyes

Ήσουνα τι ήσουνα μια ΠΑΞΙΜΑΔΟΚΛΕΦΤΡΑ!
LionHeart
Global Moderator
Jr. Member

The truth is out there!!!

lionheart20031978@yahoo.gr
View Profile WWW Email
« Reply #10 on: July 17, 2007, 05:49:17 PM »

Από e-shop έχει κάνει κανείς αγορές?Θέλω να χτυπήσω τον τετραπύρηνο που έβγαλε η Ιντελ...

chalkias
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #11 on: July 18, 2007, 03:43:12 PM »

Από e-shop έχει κάνει κανείς αγορές?Θέλω να χτυπήσω τον τετραπύρηνο που έβγαλε η Ιντελ...

Εγώ το προτιμώ από ολα τα μαγαζιά, ακόμα και οταν αγοράζω στικάκι των 10 ευρώ! Εχω παρει και για φιλους και ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Ποτέ ζημιά!.. και όποτε ειχα ερώτηση, ολα ΟΚ στη στιγμή!

Ήσουνα τι ήσουνα μια ΠΑΞΙΜΑΔΟΚΛΕΦΤΡΑ!
Pages: [1]   Go Up
  Print  

Jump to:  

Theme by e-leoforos.gr.